Ziua Funcţionarului Public marcată la AIPA
Ziua Funcţionarului Public, marcată la 23 iunie curent, a fost sărbătorită într-un mod special de către ehipa AIPA. Conform programului, evenimentul a fost divizat în trei etape: activităţile de informare, înmînarea diplomelor şi activităţi team building.
Evenimentul a demarat cu seminarul informativ privind proiectul Legii cu privire la principiile subvenţionării în agricultură şi dezvoltare rurală prezentat de directorul interimar al AIPA, N. CIUBUC. Un alt seminar cu tematica „Sistemul AIPA online definitivat”, prezentat de către V. Iordachi, director adjunct TI în cadrul Centrului Informaţional Agricol, a adus la cunoştinţă tuturor participanţilor modificările operate pentru a eficientiza funcţionarea sistemului electronic AIPA online.
În a doua parte a evenimentului, colaboratorii AIPA, care au dat dovadă de competenţe profesionale şi rezultate remarcabile în activitatea profesională, au fost decernaţi cu diplome din partea Ministerului Agriculturii şi Industriei Alimentare, dar şi din partea Agenţiei de Intervenţie şi Plăţi pentru Agricultură.
Concursurile şi activităţile distractive organizate în ultima parte au avut ca scop dezvoltarea comunicării interpersonale şi consolidarea spiritului de echipă. Astfel, în cadrul activităţilor „scutul echipei”, „turnul Eiffel”, „spotul publicitar AIPA”, participanţii au fost mobilizaţi pentru a găsi soluţii creative şi ingenioase la condiţiile concursului, dezvoltîndu-şi abilităţile de cooperare, comunicare şi colaborare.
Serviciul relaţii externe




































